Letný špeciál: Ako si maximálne užiť leto pod pergolou?

Máte pergolu? Potom je práve teraz ten pravý čas využiť ju na maximum a užiť si čo najviac času na čerstvom vzduchu. Prinášame vám niekoľko tipov čo robiť v lete pod pergolou a na čo si dať pozor. Ste pripravení inšpirovať sa a užiť si leto so všetkým, čo k nemu patrí?

Spestrite si večery grilovaním

Čo môže byť lepšie ako vôňa grilovaných pokrmov? Ak ani vy nedáte dopustiť na ich nezameniteľnú chuť, pustite sa do grilovania. Na obľúbené grilovačky môžete pozvať aj svojich priateľov a užiť si tak večer plný zábavy. Viac o grilovaní pod pergolou sa dozviete v článku Ako si užiť grilovanie naplno a bez zbytočného zhonu.

Usporiadajte záhradnú párty

Záhradná pergola priam vyzýva k tomu, aby ste pozvali priateľov a usporiadali záhradnú party. Na pergolu môžete ľahko zavesiť balóniky, girlandy či lampióny a vytvoriť tak jedinečnú letnú atmosféru. Nezabudnite ani na chutné občerstvenie a osviežujúce drinky.


Záhradkárčenie je najlepší relax.

Objavte kúzlo záhradkárčenia

Ak sa chcete pod pergolou cítiť ešte príjemnejšie a vytvoriť útulný priestor, kde budete chcieť tráviť čo najviac času, vysaďte okolo nej popínavé rastliny, alebo pergolu zútulnite kvetinami vo voľne stojacich kvetináčoch. Nielenže bude pergola ozdobená kvetinami krajšia ako kedykoľvek predtým, ale navyše je veľmi pravdepodobné, že vás záhradkárčenie začne baviť a premení sa na váš nový koníček.

Relaxujte s knihou

Ďalšou obľúbenou činnosťou spojenou s pergolou je čítanie kníh. Nie je nič lepšie, než utiecť od každodennej reality do sveta fantázie. Čítanie vám navyše umožní odreagovať sa, rozšíri vaše obzory, zlepšuje pamäť a podľa odborníkov tiež zmierňuje chronickú bolesť. Ak sa v poslednej dobe cítite pod tlakom, môžete skúsiť aj vyfarbovanie antistresových omaľovaniek.

Osviežte sa v bazéne

Máte na záhrade okrem pergoly aj bazén? Nenechávajte ho len tak ležať ladom. Prepojte odpočinok pod pergolou s chvíľami strávenými v bazéne. Ak máte malé deti, kúpte im nafukovacie kruhy a hračky, vďaka ktorým sa budú v bazéne skvele baviť.

Vytiahnite von stolové hry

Máte radi hranie stolových hier alebo hranie kariet? Potom presuňte svoje obľúbené hry von a zahrajte si s rodinou. Okrem stolových hier si môžete vonku zahrať tiež kolky alebo pétanque.


Bioklimatická pergola a bazén sú dokonalou kombináciou.

Aby vám nič nepokazilo zábavu a relax

Poradíme vám, ako sa zbaviť dotieravého hmyzu, ako mať pod pergolou dokonalé súkromie a tiež ako vybrať ideálny gril pod vašu pergolu.

Rozlúčte sa s hmyzom

Chvíle strávené pod pergolou dokáže pokaziť otravný hmyz. Ako sa ho zbaviť a užiť si ničím nerušené chvíle? S muchami vám môžu pomôcť známe mucholapky. Proti komárom vás zase ochránia bylinky a niektoré kvety. Skvelým tipom proti komárom je vysadiť v blízkosti pergoly pelargónie a aksamietnice, alebo vysadiť bylinkovú záhradku s medovkou, mätou, šalviou či levanduľou. Bylinky môžete tiež po zväzkoch zavesiť na pergolu. Vyhrať boj proti hmyzu vám pomôžu aj pasce na muchy a osy, prírodné repelenty alebo elektrické lapače a odpudzovače hmyzu. Viac o tom, ako sa zbaviť múch, komárov a ôs pod pergolou, sa dozviete v tomto článku.


Screenové rolety vás ochránia pred počasím, hmyzom i zvedavými susedmi.

Chráňte svoje súkromie

Chcete v pokoji odpočívať bez zvedavých pohľadov susedov? Vhod vám prídu screenové rolety, ktoré sa používajú jednak ako tienenie presklených častí stavieb a jednak ako bočné zatienenie pergoly. Výhodou týchto roliet je, že dokážu tieniť a zároveň prepúšťať dostatok svetla. Okrem toho podporujú prúdenie vzduchu a ochránia vás pred hmyzom.

Zvoľte vhodný gril

Jednou z najobľúbenejších letných aktivít spojených s posedením pod pergolou je bezpochyby už spomínané grilovanie. Dobrou správou je, že grilovať môžete pod akoukoľvek pergolou, gril je však nutné vybrať s ohľadom na typ pergoly. V prípade, že máte otvorenú pergolu, môžete zvoliť akýkoľvek typ grilu. To isté platí pre bioklimatické pergoly, pri ktorých môžete regulovať prúdenie vzduchu vďaka naklápaniu lamiel. Ak máte uzavretú pergolou, zvoľte gril, z ktorého sa nedymí, teda buď elektrický, alebo plynový.

 

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.