Horizontálne slnolamy

Kedysi sa jednalo o tieniaci prvok, ktorý bol málo rozšírený. Väčšinou boli slnolamy súčasťou iba moderných administratívnych budov. To sa však zmenilo a dnes sú slnolamy stále obľúbenejším tieniacim prvkom. Slnolamy totiž priaznivo ovplyvňujú svetelný tok do interiéru. Ten je na optimálnej úrovni a nehrozí tak oslnenie. Naviac je aj veľmi efektným a výrazným dizajnovým prvkom každej stavby.

 

V tejto kategórii vám predstavíme naše produktové rady pre horizontálne tienenie:

Alaris Umbra
Alaris Aero pevné
Alaris Aero pohyblivé

Tieto slnolamy z horizontálnych lamiel vám umožnia voľný výhľad von z okien, pretože tento typ slnolamov sa nachádza nad oknom. Jedná sa o vysoko moderný a efektný líniový architektonický prvok, ktorý dodá každej budove atraktívnejší vzhľad.

Popis produktu

Alaris Umbra

Variabilita sklonu lamiel: 45 °, 60 °

Slnolamy Alaris Umbra sú ideálnou voľbou pre horizontálne tienenie, vďaka ich nízkej hmotnosti, ktorá je dôležitá pri väčších dĺžkach. Dochádza tiež k nižšiemu zaťaženiu nosnej konštrukcie. Produktový rad Alaris Umbra sa pre svoje menšie rozmery hodí všade tam, kde chceme vytvoriť decentný dojem.

Spojenie slnolamu s existujúcou konštrukciou umožňujú konzoly, ktoré sú pevne prikotvené k podkladu. Na konzole sú nasunuté nosníky, ktorých poloha je zafixovaná aretačnými skrutkami. V nosníkoch sú namontované držiaky, do ktorých sú zacvaknuté lamely Alaris Umbra pod uhlami 45 °, 60 °. Pre zaslepenie nosníka sa používajú dva typy krytiek. Krytka SP.72 zakrýva čelo nosníka, krytka SP.73 slúži na pripevnenie čelného rámovacieho profilu AU.160, ktorý vytvára spojitú líniu a podčiarkuje tak celkový dojem slnolamu.

Pri návrhu slnolamu je nutné dbať na diagram závislosti dĺžky slnolamu na rozstupe podpier (pozri. detail produktu - kliknutie na pdf), kde s rastúcou dĺžkou klesajú rozstupy nosníkov. Pri slnolame dlhšom ako 1500mm je nutné pripevniť diagonálnu podporu v podobe tiahla zakotveného do fasády.

 

Alaris Aero pevné slnolamy

Variabilita sklonu lamiel: 90 °, 75 °, 60 °, 45 °,

(Uhly vzťahujúce sa k vodorovnej rovine)

 

Produktový rad Alaris Aero bol navrhnutý s cieľom tuhšej a masívnejšej konštrukcie, ktorá dokáže preniesť väčšie zaťaženie a preklenúť veľké vzdialenosti. Slnolam s horizontálnymi lamelami Alaris Aero pôsobí na fasáde svojimi rozmermi monumentálne a dodáva budove istú dávku honosnosti. Výhodou systému Alaris Aero je variabilita sklonu lamely v uhloch 90 °, 75 °, 60 °, 45 °. Táto variabilita je daná držiakom Vario Click, ktorý zároveň uľahčuje montáž zacvaknutím lamely do držiaka a zaisťuje proti pozdĺžnemu posuvu.

Systém je tvorený nosníkmi vodorovne prichytenými pomocou konzol ku konštrukcii. Na systémové nosníky sú primontované držiaky Vario Click, do ktorých sa lamely Alaris Aero zacvaknú na požadovaný uhol. Odstupy držiakov sú závislé jednak na požiadavke zákazníka z hľadiska miery zatienenia a tiež na konkrétnych geografických a konštrukčných podmienkach objektu.

photo photo photo

Alaris Aero pohyblivé slnolamy

Variabilita sklonu lamiel: 0 ° - 115 °
(Uhly vzťahujúce sa k vodorovnej rovine) 

Pre maximálnu slobodu tienenia sú vhodné naklápacie slnolamy Alaris Aero movable. Spojenie robustných lamiel s nosnou konštrukciou a variabilitou sklonu lamiel tvorí jedinečný produkt Alaris Aero movable.

Naklápacie vertikálne slnolamy umožňujú meniť intenzitu zatienenia v závislosti na aktuálnych klimatických podmienkach alebo podľa požiadaviek zákazníka. V letných mesiacoch tak dokážu účinne zabrániť prechodu slnečných lúčov do interiéru. Naopak, v priebehu chladnejšieho obdobia, je možné otvorením slnolamu slnečné lúče využiť na ohrev interiéru, čo môže znížiť celkové náklady na vykurovanie.

Každá lamela je v nosnej konštrukcii uložená pomocou čapu, okolo ktorého sa otáča. Spojením všetkých lamiel pomocou tiahla sa docieli synchrónny pohyb celého slnolamu.

Každá lamela je v nosné konstrukci uložena pomocí čepu, kolem kterého se otáčí. Spojením všech lamel pomocí táhla je pak docíleno synchronního pohybu celého slunolamu.

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.