Hliníkové pergoly Placeo

Hliníková bioklimatická pergola PLACEO tvorí jedinečný prvok plniaci funkciu tienenia, zastrešenia a regulovateľnej ventilácie. Je navrhnutá v minimalistickom dizajne s rovinnou strechou a ostrými pravouhlými rysmi nosnej konštrukcie. Špeciálne lamely v uzavretej polohe môžu vďaka unikátnemu tvaru strešných profilov dokonale odvádzať dažďovú vodu a zaistiť tak udržanie suchého prostredia v priestore pod pergolou. Na zabezpečenie dokonalej odolnosti je lamelová pergola vyrobená z pevnej hliníkovej zliatiny s komponentmi z nehrdzavejúcej ocele.

Popis produktu

Pergola PLACEO

Výhody:

 • Lamely bioklimatickej pergoly PLACEO sú odolné voči snehovej záťaži - môžu byť uzatvorené aj cez zimné obdobie.
 • Skrytý motor, ktorý nevyčnieva z pergoly.
 • Integrovaný odkvap v obvodovom profile odvádzajúci dažďovú vodu stĺpom preč.
 • Pripravený systém pre implementáciu ďalších prvkov - posuvné hliníkové systémy, tieniace látkové alebo priehľadné PVC rolety atď.
 • Elektromechanické polohovanie strešných profilov pomocou diaľkového ovládania, vďaka čomu je pergola bioklimatická.
 • Natočenie lamiel v uhle až 140 °.
 • Možnosť umiestnenia tesnenia medzi jednotlivé lamely, čím sa zníži prievzdušnosť strechy pergoly.
 • Všetky fixačné komponenty sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a sú prakticky neviditeľné.
 • Hliníkové pergoly sú ošetrené vysokokvalitnou práškovou farbou, môžete si tak zvoliť rôzne farebné prevedenia lamelovej pergoly, avšak pergola je predovšetkým bezúdržbová, a teda nie je potrebné ju natierať alebo sa o ňu inak starať.

Rozmery:

 • Max. 4500 x 6950 x 3000 (L x W x H)

Ovládanie:

 • Elektromechanické, diaľkovo ovládané

Zaťaženie:

 • 900 N/m2

Farebné prevedenie:

 • Práškové lakovanie podľa RAL
 • Drevodekory
 • Design karbon

Príslušenstvo:

 • Dažďový a veterný senzor
 • Infravykurovanie
 • LED osvetlenie
 • Bočné roletové krytie
 • Zasklenie
photo photo photo

Wood design

Ako novinku na trhu, ponúka spoločnosť Alaris Czech Republic od roku 2017 tiež pergolu v drevodekore. Zákazníci, ktorým sa páči drevo, ale nebaví ich neustála a náročná starostlivosť oň, majú ideálnu možnosť skĺbiť vernú imitáciu dreva a bezúdržbového hliníka v podobe pevnej lamelovej pergoly PLACEO. Hliníková pergola je úplne bezúdržbová a jej životnosť sa s drevom nedá ani porovnávať. Použitie drevodekoru sa hodí najmä k stavbám so šikmými strechami a dokonale sa dokáže zladiť s už existujúcimi prvkami z dreva pri dome.

photo photo photo

Double pergola

Double pergola
Maximálna dĺžka jednej samostatnej hliníkovej pergoly (jedného celku), ktorú spoločnosť Alaris vyrába, je 6 950 mm. Existuje tiež unikátna možnosť spájania viacerých pergol dohromady, a to v najrôznejších kombináciách. Takáto konštrukcia sa nazýva double pergola (dvojčatá). Spojením lamelových pergol vzniká výhoda, ktorá spočíva nielen v dĺžke pergoly, ale aj v tom, že orientácia lamiel je ľubovoľná v samostatnom poli a strecha sa tak môže prispôsobiť aktuálnym požiadavkám.

Corner pergola
Oproti samostatne stojacej funkcii, hliníková lamelová pergola PLACEO poskytuje aj funkciu opačnú. Pergolu je možné ukotviť priamo do domu. V takomto prípade musí mať pergola len jednu nohu a ďalší počet nôh záleží na požiadavkách zákazníka, ktorý si vyberie buď ďalšiu opornú nohu alebo kotvenie. Tento typ bioklimatickej pergoly sa nazýva corner pergola (rohová).

photo photo photo

Dešťový a větrný senzor

Za ďalšie obľúbené príslušenstvo lamelovej pergoly PLACEO môže byť považovaný dažďový a veterný senzor. Ak zákazník nie je doma a príde nečakaný dážď, búrka, poprípade sa zdvihne silný vietor, bioklimatická pergola sa vďaka tomuto senzoru automaticky uzavrie, takže čokoľvek, čo sa nachádza pod pergolou, zostane uchránené pred nežiaducimi a nečakanými vplyvmi počasia.

photo photo photo

RAL a Carbon design

Hliníkovú pergolu PLACEO je možné vyrobiť v akejkoľvek farbe podľa vzorkovníka RAL. Spoločnosť Alaris Czech Republic spolupracuje s lakovňou, v ktorej profily prechádzajú práškovým lakovaním. Vzorkovník RAL ponúka naozaj širokú škálu farieb. Zákazník si tak môže vybrať tú najvhodnejšiu farbu ako pre samotnú konštrukciu, tak aj pre lamely strešnej konštrukcie. Pre lamely výrobca odporúča svetlejšie farby z dôvodu prehrievania a rozmiestnenia svetla pod pergolou. Okrem farieb podľa vzorkovníka RAL ponúka spoločnosť Alaris Czech Republic tiež hliníkovú pergolu PLACEO v prevedení karbónového dizajnu, a to ako v matnej podobe, tak aj v lesklej. Toto prevedenie nie je štandardné, ale lamelová pergola PLACEO v tomto prevedení vyzerá naozaj luxusne.

photo photo photo

Free-standing pergola

K prednostiam hliníkovej pergoly PLACEO, ktoré boli spomenuté na predošlej stránke, môže byť pridaný aj fakt, že lamelová pergola PLACEO môže stáť samostatne kdekoľvek v priestore. To je možné vďaka prepracovanej konštrukcii, vysokoodolným a pevným profilom a vďaka kvalitným spojovacím komponentom. Hliníková pergola PLACEO sa môže pýšiť prívlastkom samostatne stojaca. 

photo photo photo
ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.