Vertikálne vodorovné slnolamy

Predstavujeme nasledujúce produktové rady pre vertikálne tienenie s vodorovnou polohou lamely:

Alaris Umbra
Alaris Aero pevné
Alaris Aero pohyblivé
Alaris Ventus

Hlavné prednosti týchto produktových radov sú: celoročné tienenie, doplnok fasádneho systému, plošný architektonický prvok

Popis produktu

Alaris Umbra

Variabilita sklonu lamiel: 10 °, 30 °, 50 °
(Uhly vzťahujúce sa k vodorovnej rovine)

Horizontálne slnolamy Alaris UMBRA sú ďalším typom pevných slnolamov. Možno ich umiestniť pred okná alebo po celej fasáde a slúžia tak ako fasádny systém. Nosná konštrukcia tohto slnolamu drží celý lamelový systém, ktorý je tvorený vertikálne umiestnenými nosnými profilmi v stanovenej vzdialenosti. Podľa vzdialenosti sa používajú rôzne druhy lamiel (viď. technický list). Hliníkové držiaky sa montujú do nosných profilov a do nich sa potom zacvaknú lamely. Pre zaslepenie nosníka možno použiť hliníkovú krytku. Spôsob samotnej montáže je aj v tomto prípade veľmi jednoduchý a osvedčený. Pre vertikálne slnolamy Alaris UMBRA sú štandardné uhly uchytenia 10 °, 30 ° a 50 °.

Alaris Aero pevné slnolamy

Variabilita sklonu lamel: 90°,75°, 60°,45°
(úhly vztažené ke svislé rovině)

Produktový rad Alaris Aero bol navrhnutý s cieľom tuhšej a masívnejšej konštrukcie, ktorá dokáže preniesť väčšie zaťaženie a preklenúť veľké vzdialenosti. Slnolam Alaris Aero pôsobí na fasáde svojimi rozmermi monumentálne a dodáva budove istú dávku honosnosti. Výhodou systému Alaris Aero je variabilita sklonu lamely v uhloch 90 °, 75 °, 60 °, 45 °. Táto variabilita je daná držiakom Vario Click, ktorý zároveň uľahčuje montáž zacvaknutím lamely do držiaka a zaisťuje proti pozdĺžnemu posuvu.

Systém je tvorený nosníkmi zvisle pripevnenými pomocou konzol ku konštrukcii. Na systémové nosníky sú primontované držiaky Vario Click, do ktorých sa lamely Alaris Aero zacvaknú na požadovaný uhol. Odstupy držiakov sú závislé jednak na požiadavke zákazníka z hľadiska miery zatienenia a tiež na konkrétnych geografických a konštrukčných podmienkach objektu.

 

Alaris Aero pohyblivé slnolamy

Variabilita sklonu lamiel: 0 ° - 115 °
(úhly vztažené ke svislé rovině) 

Pre maximálnu slobodu tienenia sú vhodné naklápacie slnolamy Alaris Aero movable. Spojenie robustných lamiel s nosnou konštrukciou a variabilitou sklonu lamiel tvorí jedinečný produkt Alaris Aero movable.
Systém pohyblivého slnolamu tvoria nosníky zvisle pripevnené pomocou konzol ku konštrukcii. Lamely sú v nosníku uložené pomocou čapu, okolo ktorého sa otáčajú. Spojením všetkých lamiel pomocou tiahla sa docieli synchrónny pohyb celého slnolamu. Motor je pripevnený na vybraný nosník, ktorý môže otáčať 1 alebo 2 polia lamiel podľa veľkosti a zaťaženia daného poľa.

Naklápacie vertikálne slnolamy umožňujú meniť intenzitu zatienenia v závislosti na aktuálnych klimatických podmienkach alebo podľa požiadaviek zákazníka. V letných mesiacoch tak dokážu účinne zabrániť prechodu slnečných lúčov do interiéru. Naopak, v priebehu chladnejších období, je možné otvorením slnolamu slnečné lúče využiť na ohrev interiéru, čo môže znížiť celkové náklady na vykurovanie.

Každá lamela je v nosnej konštrukcii uložená pomocou čapu, okolo ktorého sa otáča. Spojením všetkých lamiel pomocou tiahla je docielený synchrónny pohyb celého slnolamu.

 

Alaris Ventus

Variabilita sklonu lamiel: 90 °

Systém Alaris VENTUS je tvorený lamelami v tvare písmena "Z" s rôznymi veľkosťami, ktoré sa navzájom prekrývajú. Tým sú predurčené pre použitie na fasádach, alebo pre zakrytie technologických zariadení stavieb. Nejedná sa teda len o architektonický prvok budov. Vďaka svojej konštrukcii sa tiež používajú pre vstup alebo výstup vzduchu do budovy alebo z budovy. Ide opäť o pevné riešenie a tvar lamiel udáva, že sú určené na vertikálne aplikácie rôzneho charakteru.

 

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.