Chcete mať pod pergolou súkromie? Doplňte ju screenovými roletami

Vonkajšie žalúzie alebo rolety pozná snáď každý. Menej známe sú však screenové rolety, ktoré môžete použiť nielen ako tienenie presklených častí stavieb, ale aj ako bočné zatienenie pergoly. Postarajú sa o tepelný komfort, zamedzia pohľadom zvedavých susedov, no vy pritom neprídete o výhľad von.

Spoznajte bližšie screenové rolety na pergolu 

Screenové rolety patria medzi vonkajšiu tieniacu techniku, ktorá dokáže zabrániť pohľadom z vonku, a zároveň vás nepripraví o výhľady a kontakt s okolím. Dokážu tieniť, ale aj prepúšťať dostatok svetla. Navyše podporujú prúdenie vzduchu a zabraňujú vniknutiu otravného hmyzu podobne ako klasické siete proti hmyzu.

Základom všetkého je špeciálna tkanina

Na výrobu screenových roliet sa používa špeciálne navrhnutá textília, ktorá dokáže pohlcovať, prepúšťať, ale aj odrážať svetlo. Textília sa vyrába z kombinácie skleného vlákna, PVC a polyesteru. Pomer jednotlivých zložiek sa môže líšiť, čo sa odráža na transparentnosti smerom von, ale tiež na miere tepelnej izolácie. Vďaka bohatej ponuke farebných prevedení rolety jednoducho zladíte s farbou vašej bioklimatickej pergoly či fasády. Látka odolá slnečným lúčom, dažďu aj silnému vetru.

Pohodlné ovládanie aj montáž

Screenovú roletu tvorí box, vodiace lišty a spodné lišty. Ovládanie rolety je jednoduché, takže ju môžete nastaviť presne tak, aby ste dosiahli požadované tienenie. Látka sa navíja na hriadeľ, ktorý je umiestnený v boxe. Pri úplnom vytiahnutí roletu vôbec nie je vidieť a nenarúša vzhľad fasády či pergoly. Rolety je možné ovládať manuálne pomocou kľuky alebo automaticky pomocou diaľkového ovládača. Inštalácia nie je zložitá a nevyžaduje veľké stavebné zásahy.


Obrázok: Rolety ľahko zladíte s prevedením pergoly.

Už žiadne zvedavé pohľady okolia

Screenové rolety sú obľúbeným doplnkom bioklimatických pergol, no ich výhody môžete využiť aj pri oknách a iných presklených či nepresklených plochách menších i väčších formátov.

Ak sa vaša pergola nachádza v tesnej blízkosti frekventovanej cesty alebo susedov, vyriešte jej zatienenie screenovými roletami. Poskytnú vám dostatok súkromia, pretože vás okoloidúci neuvidia, ale vy do okolia uvidíte. Okrem toho dokážu priestor pod pergolou odhlučniť. Rolety navyše eliminujú slnečnú energiu, a to formou odrazu žiarenia. Látka zachytí slnečné žiarenie, pričom časť lúčov odrazí a časť nechá preniknúť do priestoru. Preto sa pod pergolou počas sparných letných dní budete cítiť skvele. Vďaka odolnosti materiálu vás spod pergoly nevyženie dážď ani silný vietor. Jednoducho sa tu budete cítiť ako v bezpečí domova.

Toto zatienenie dodá pergole moderný a nadčasový vzhľad. Ak ho nie je potrebné používať, jednoducho ho zrolujete do boxu a konštrukciu pergoly nebude vizuálne nič narušovať. Potešujúca je aj ľahká údržba. Látka nečistoty odpudzuje, ale ak uznáte, že je údržba potrebná, postačí vám  navlhčená handrička.

Ušetrí peniaze za vykurovanie

Ak sa rozhodnete screenové rolety použiť na presklené plochy, môžete sa tešiť na úsporu peňazí za vykurovanie. Dokážu totiž udržiavať optimálny tepelný komfort v interiéri. V lete vďaka odrazu slnečných lúčov zabraňujú prehrievaniu interiéru, takže nemusíte zbytočne púšťať klimatizáciu. V zime naopak zamedzujú prestupovaniu studeného vzduchu do miestnosti, čím výrazne znižujú náklady na vykurovanie. Izolačné vlastnosti okien s dvojsklom dokážu zlepšiť na úroveň trojskiel. Samozrejme, rolety chránia aj pred vniknutím lietajúceho hmyzu.


Obrázok: Rolety ochránia pred lietajúcim hmyzom.

Hlavné výhody screenových rolet

Prečo by screenové rolety nemali chýbať ani na vašej pergole?

  • zabraňujú zvedavým pohľadom z okolia, ale vy cez ne vidíte von
  • dokážu znížiť hluk z okolia
  • odrážajú slnečné lúče a horúci vzduch
  • odolávajú silnému vetru a ochránia vás i pred dažďom
  • je možné ich využiť aj ako tienenie okien
  • zamedzia vniknutiu lietajúceho hmyzu
  • jednoducho sa montujú
  • ovládanie môže byť ručné aj motorické
  • nevyžadujú takmer žiadnu údržbu
  • sú dostupné v bohatej farebnej škále

Hľadáte aj vy efektívne bočné zatienenie priestoru pod pergolou? Stavte na screenové rolety a užívajte si všetky výhody, ktoré ponúkajú.

 

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.