Pripravte pre svojich priateľov nezabudnuteľnú grilovaciu párty

Nachystajte vhodné posedenie

 

Ak máte záhradnú pergolu a kryté posedenie, ušetríte si veľa práce s požičiavaním a inštalovaním nepraktických slnečníkov. Pergola pri dome vám navyše zaistí ochranu pred prípadnou búrkou či dažďom a oslava môže nerušene pokračovať za každého počasia.

Ostré slniečko môže v lete vonkajšie stolovanie poriadne znepríjemniť. Ak siaha vaša pergola až k stene domu, nedostane sa k vám ani lúč slnka. Proti priamemu žiareniu sa ochránite aj pomocou bočného tienenia pergoly.

Premyslite si, v akom štýle sa bude oslava odohrávať a svoju záhradnú pergolu podľa toho aj vyzdobte. Večer určite oceníte jemné osvetlenie. Tú najpríjemnejšiu atmosféru vytvoria sviečky a lampáše.

Spíšte si zoznam hostí. Ak nejde o jednu skupinu dobrých priateľov, pripravte zasadací poriadok - pomôžete tak zoznamovaniu. Pre deti prichystajte dostatok detských stoličiek a stolíkov.

Na všetky stoly potom pripravte obrúsky, karafy s domácou limonádou a niečo pod zub. Jednorazové riady sú síce praktické, ale nevkusné. Plastové taniere by mohli pokaziť celý dojem z vašej perfektne pripravenej oslavy.

Zahradní pergola - grilování ke každému počasí.

Vďaka záhradnej pergole môže vaša perfektne zorganizovaná oslava pokračovať za každého počasia. Zdroj: alaris.cz

Jedlo je základom všetkých spoločenských udalostí

Aj keď sú Slováci v oblasti stravovania pomerne konzervatívny, začínajú objavovať aj novšie gastronomické trendy. Ak chcete návštevu pohostiť moderne a originálne, zabudnite na balené mäso zo supermarketu, umelé koreniace zmesi a kupované omáčky. V lete oveľa viac potešia ľahké pokrmy a jednoduché chute.

Ak sa mäsa nechcete vzdať, nakupujte len u známeho miestneho mäsiara, ideálne z lokálneho bio chovu. Jedine tak máte istotu, že mäso bude naozaj chutné a šťavnaté. Ryby a plody mora grilujte len čerstvé, po zmrazení totiž strácajú chuť aj správnu štruktúru.

Nezabúdajte na bezmäsité pokrmy, ktoré potešia nielen vegetariánov. Predovšetkým baklažán a huby portobello vďaka grilovaniu chuťovo skvele vyniknú. Naviac ich môžete rôzne plniť či kombinovať s inými surovinami. Zo syrov na grilovanie si už niekoľko rokov právom drží prvenstvo grécky halloumi, ktorý má vhodnú konzistenciu a výraznú, ale nevtieravú chuť.

Suroviny dochucujte len jemne, aby sa zachovala ich aróma. Ako omáčka vám skvele poslúži obyčajná kyslá smotana so štipkou soli a čerstvými nasekanými bylinkami.

Na grile môžete pripraviť aj originálny dezert. Grilované ovocie v horúcich letných dňoch poteší vašich hostí viac než ťažké čokoládové tortičky.

Dôležitý je tiež výber správneho grilu. Elektrické a plynové grily vám nezaistia tú správnu, jemne zaúdenú chuť. Grilujte preto radšej na uhlí. Elegantný keramický gril Big Green Egg vďaka tvaru vajca a unikátnemu materiálu zaistí rovnomerné varenie a ideálne tepelné podmienky na prípravu všetkých pokrmov.

 

Gril Big Green Egg vám zajistí kulinářský zážitek.

Gril Big Green Egg vám zaistí kulinársky zážitok. Zdroj: sunsystem.cz

Vymyslite zábavné aktivity pre všetkých

S dobrými priateľmi máte o zábavu postarané aj bez prípravy. Ak ale čakáte hostí zo širšieho okruhu známych, kolegov z práce či deti, je dobré ich zapojiť do nejakej kolektívnej aktivity. Spoločenské hry prelomia ľady a nikto sa tak nebude cítiť vyčlenený.

Osvedčenou klasikou je dopredu určená téma párty. Okrem kostýmov môžete túto tému využiť aj v menu či výzdobe.

Vhodným spestrením oslavy sú tiež jednoduché športové aktivity. Medzi klasiku patrí badminton či šípky. Ak chcete byť originálnejší, skúste kroket alebo pétanque. V tímoch premiešajte hostí z rôznych skupín priateľov, aby sa lepšie spoznali.

Myslite tiež na deti. Skvelým receptom proti nude je napínavá hra. Pomocou šifrovaných odkazov a úloh ich priveďte k pokladu - napríklad k dobre schovanej krabici cukríkov. Dbajte na to, aby deti pracovali kolektívne a aby sa sladká výhra rozdelila medzi všetkých. Kvôli možnému spáleniu na slniečku organizujte aktivity pre deti pod záhradnou pergolou.

Stolovanie pod pergolou na terase je jednou z najpríjemnejších aktivít. Užívajte si letnú pohodu s rodinou a priateľmi!


 
 

Prečítajte si aj naše ďalšie zaujímavé články: