Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Pripravte pre svojich priateľov nezabudnuteľnú grilovaciu párty

Nachystajte vhodné posedenie

 

Ak máte záhradnú pergolu a kryté posedenie, ušetríte si veľa práce s požičiavaním a inštalovaním nepraktických slnečníkov. Pergola pri dome vám navyše zaistí ochranu pred prípadnou búrkou či dažďom a oslava môže nerušene pokračovať za každého počasia.

Ostré slniečko môže v lete vonkajšie stolovanie poriadne znepríjemniť. Ak siaha vaša pergola až k stene domu, nedostane sa k vám ani lúč slnka. Proti priamemu žiareniu sa ochránite aj pomocou bočného tienenia pergoly.

Premyslite si, v akom štýle sa bude oslava odohrávať a svoju záhradnú pergolu podľa toho aj vyzdobte. Večer určite oceníte jemné osvetlenie. Tú najpríjemnejšiu atmosféru vytvoria sviečky a lampáše.

Spíšte si zoznam hostí. Ak nejde o jednu skupinu dobrých priateľov, pripravte zasadací poriadok - pomôžete tak zoznamovaniu. Pre deti prichystajte dostatok detských stoličiek a stolíkov.

Na všetky stoly potom pripravte obrúsky, karafy s domácou limonádou a niečo pod zub. Jednorazové riady sú síce praktické, ale nevkusné. Plastové taniere by mohli pokaziť celý dojem z vašej perfektne pripravenej oslavy.

Zahradní pergola - grilování ke každému počasí.

Vďaka záhradnej pergole môže vaša perfektne zorganizovaná oslava pokračovať za každého počasia. Zdroj: alaris.cz

Jedlo je základom všetkých spoločenských udalostí

Aj keď sú Slováci v oblasti stravovania pomerne konzervatívny, začínajú objavovať aj novšie gastronomické trendy. Ak chcete návštevu pohostiť moderne a originálne, zabudnite na balené mäso zo supermarketu, umelé koreniace zmesi a kupované omáčky. V lete oveľa viac potešia ľahké pokrmy a jednoduché chute.

Ak sa mäsa nechcete vzdať, nakupujte len u známeho miestneho mäsiara, ideálne z lokálneho bio chovu. Jedine tak máte istotu, že mäso bude naozaj chutné a šťavnaté. Ryby a plody mora grilujte len čerstvé, po zmrazení totiž strácajú chuť aj správnu štruktúru.

Nezabúdajte na bezmäsité pokrmy, ktoré potešia nielen vegetariánov. Predovšetkým baklažán a huby portobello vďaka grilovaniu chuťovo skvele vyniknú. Naviac ich môžete rôzne plniť či kombinovať s inými surovinami. Zo syrov na grilovanie si už niekoľko rokov právom drží prvenstvo grécky halloumi, ktorý má vhodnú konzistenciu a výraznú, ale nevtieravú chuť.

Suroviny dochucujte len jemne, aby sa zachovala ich aróma. Ako omáčka vám skvele poslúži obyčajná kyslá smotana so štipkou soli a čerstvými nasekanými bylinkami.

Na grile môžete pripraviť aj originálny dezert. Grilované ovocie v horúcich letných dňoch poteší vašich hostí viac než ťažké čokoládové tortičky.

Dôležitý je tiež výber správneho grilu. Elektrické a plynové grily vám nezaistia tú správnu, jemne zaúdenú chuť. Grilujte preto radšej na uhlí. Elegantný keramický gril Big Green Egg vďaka tvaru vajca a unikátnemu materiálu zaistí rovnomerné varenie a ideálne tepelné podmienky na prípravu všetkých pokrmov.

 

Gril Big Green Egg vám zajistí kulinářský zážitek.

Gril Big Green Egg vám zaistí kulinársky zážitok. Zdroj: sunsystem.cz

Vymyslite zábavné aktivity pre všetkých

S dobrými priateľmi máte o zábavu postarané aj bez prípravy. Ak ale čakáte hostí zo širšieho okruhu známych, kolegov z práce či deti, je dobré ich zapojiť do nejakej kolektívnej aktivity. Spoločenské hry prelomia ľady a nikto sa tak nebude cítiť vyčlenený.

Osvedčenou klasikou je dopredu určená téma párty. Okrem kostýmov môžete túto tému využiť aj v menu či výzdobe.

Vhodným spestrením oslavy sú tiež jednoduché športové aktivity. Medzi klasiku patrí badminton či šípky. Ak chcete byť originálnejší, skúste kroket alebo pétanque. V tímoch premiešajte hostí z rôznych skupín priateľov, aby sa lepšie spoznali.

Myslite tiež na deti. Skvelým receptom proti nude je napínavá hra. Pomocou šifrovaných odkazov a úloh ich priveďte k pokladu - napríklad k dobre schovanej krabici cukríkov. Dbajte na to, aby deti pracovali kolektívne a aby sa sladká výhra rozdelila medzi všetkých. Kvôli možnému spáleniu na slniečku organizujte aktivity pre deti pod záhradnou pergolou.

Stolovanie pod pergolou na terase je jednou z najpríjemnejších aktivít. Užívajte si letnú pohodu s rodinou a priateľmi!


 
 

Prečítajte si aj naše ďalšie zaujímavé články: