Doplnková výbava pergoly vám spríjemní posedenie

Rozhodli ste sa, že si zaobstaráte pergolu, ktorá vám spríjemní posedenie vonku? Zistite, aké komponenty si k nej môžete dokúpiť, aby vám pergola zaistila maximálny komfort.

Jednomodulové prevedenie pergoly

Jednomodulové pergoly sa skladajú len z jednej ucelenej časti. Pergola v tomto prevedení môže byť buď na štyroch stĺpoch bez kotvenia k objektu, alebo môže byť upevnená na dvoch stĺpoch a ukotvená na dvoch miestach k stene domu. Aj napriek tomu, že je jednomodulové riešenie lacnejšie, väčšej obľube sa u zákazníkov teší viacmodulové prevedenie pergoly.

Viacmodulové prevedenie pergoly

Asi už správne tušíte, že sa viacmodulové prevedenie bioklimatickej pergoly skladá z viacerých modulov, ktoré sú umiestnené vedľa seba alebo za sebou. V tomto prípade sa teda skladajú dve alebo viac pergol. Toto riešenie je vhodné, ak je nutné zastrešiť veľkú plochu a nie je možné použiť jednomodulové riešenie. Pergola vo viacmodulovom prevedení môže stáť tiež samostatne na stĺpoch, alebo sa čiastočne kotviť k domu.

TIP: Bioklimatické pergoly značky Alaris a doplnkové komponenty

Bioklimatické pergoly značky Alaris sa vyznačujú vysokou kvalitou, odolnosťou, funkčnosťou a tiež moderným dizajnom. Prinášajú ochranu pred slnkom, umožňujú regulovať tienenie, a zároveň zaisťujú ideálnu klímu vo vnútri. K týmto pergolám je možné dokúpiť celý rad komponentov, ktoré chvíle strávené pod pergolou ešte viac spríjemnia. Poďme si ich predstaviť.

Screenové rolety

V prípade, že chcete pergolu úplne zatieniť, prídu vám vhod screenové rolety, označované tiež ako slnečné clony alebo tieniace rolety. Tieto rolety sú vyrobené z odolného materiálu a sú dostupné v niekoľkých farebných variantoch. Pergolu zatieňujú, no zároveň časť svetla prepúšťajú. Špeciálna PVC látka roliet pri celkovom stiahnutí slúži aj ako sieť proti hmyzu a chráni aj proti dažďu. Screenové rolety značky Alaris môžete jednoducho ovládať pomocou diaľkového ovládača stlačením jediného tlačidla.Bočné screenové rolety vás ochránia pred výkyvmi počasia, hmyzom i zrakmi susedov.

Slnolam

Pergolu môžete tiež zatieniť pomocou takzvaného slnolamu. Jedná sa o sústavu lamiel, ktoré tienia. Slnolam môže byť použitý vertikálne ako strecha pergoly, kedy nielen tieni, ale má aj funkciu protidažďovej bariéry. Lamely môžu byť použité aj k bočnému tieneniu v podobe posuvného slnolamu.

Zástena do pergoly

Ochranu pred dažďom, vetrom aj slnečnými lúčmi ponúka zástena, ktorá je umiestnená do bočných stien pergoly. Táto zástena je dostupná v niekoľkých variantoch a vyrába sa na mieru podľa rozmerov pergoly.

Integrovaný odkvap

Integrovaný odkvap je efektívnym riešením ako zviesť dažďovú vodu zo strechy jedným zo stĺpov pergoly. Vzhľadom k tomu, že je odkvap umiestnený v stĺpe, nijako nenarušuje vzhľad pergoly a vo vrchnej časti odkvapu je navyše umiestnená sieťka, ktorá zabraňuje vniknutiu veľkých nečistôt.

Sklápací systém

Sklápací systém oceníte v prípade, že chcete regulovať prestup svetla na terasu. Tento systém umožňuje naklápať hliníkové lamely na streche pergol,  pri úplnom zatvorení lamiel je terasa chránená aj pred dažďom. Zvoliť si môžete aj automatické systémy sklápania prepojené so senzormi, ktoré indikujú vietor aj dážď a môžu byť prípadne napojené na kompletnú meteostanicu. Ako to funguje v praxi? Napríklad vo chvíli, keď začne pršať, lamely sa automaticky zatvoria a vy sa nemusíte o nič starať.

Dažďový a veterný senzor

Ďalším príslušenstvom k pergolám značky Alaris je dažďový a veterný senzor. Ako už bolo spomenuté vyššie, vďaka tomuto senzoru sa pergola automaticky uzavrie vo chvíli, keď príde nečakaný dážď alebo búrka. Všetko vybavenie terasy je tak vždy chránené pred výkyvmi počasia. Pod pergolou oceníte aj osvetlenie a infražiariče.

LED osvetlenie

Niektoré typy pergol je možné zakúpiť so zabudovaným LED osvetlením, ktoré je odolné proti poveternostným vplyvom a tiež dostatočne kryté proti vniknutiu pevných častíc a vody.

Infravykurovanie

Chcete tráviť dni alebo večery pod pergolou nielen počas horúcich letných mesiacov, ale aj vo chvíli, keď sa ochladí? Potom určite oceníte možnosť infravykurovania, ktoré prináša úsporné a efektívne riešenie vykurovania. Infravykurovanie pomocou elektrických infražiaričov produkuje teplo prostredníctvom infračerveného žiarenia, ktoré je pre telo veľmi príjemné a prirodzené.

 

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.