Ako kvalitne zatieniť pergolu

Popoludní príde svieži dážď, ale vám to vôbec nevadí, pretože pomocou ovládača nastavíte strechu a bočné tienenie pergoly tak, aby na vás nepršalo a nefúkalo. Tiež si radi užívate grilovanie s rodinou a priateľmi? Tí totiž prídu hneď potom, ako skončí prehánka a opäť vyjde slnko. Vy si tak môžete po celodennej práci užiť pohodovú večeru na čerstvom vzduchu pri západe slnka.

 

Znie to ako sen? Každý správny rodinný dom by mal mať terasu, ako formu spoločenského priestoru na čerstvom vzduchu. Terasy zastrešené minimalistickou pergolou sa stali v posledných rokoch skutočným trendom v bývaní.

 

Zastínění pergoly PLACEO

Pergola Alaris PLACEO s bočným tienením. Zdroj: alaris.cz

Výhody pergol od firmy Alaris

Luxusné pergoly PLACEO majú kopu výhod. Podrobnejšie sa o nich môžete dočítať napríklad v článku Hliníkové pergoly PLACEO. Medzi ich najväčšie výhody patrí takmer absolútna bezúdržbovosť. Sú vyrobené zo špeciálne povrchovo upravenej pevnej hliníkovej zliatiny s nerezovými komponentami, takže sa vám nestane, aby pergola korodovala alebo bledla, napriek pôsobeniu vody a slnečného žiarenia.

Prečo tieniť pergolu?

Pergola sama osebe síce odolá takmer všetkým vplyvom počasia, ale čo veci, alebo dokonca ľudia nachádzajúci sa pod pergolou? Pred slnkom, dažďom, vetrom a otravným hmyzom je potrebné chrániť nielen seba a vašich najbližších, ale zvýšenú ochranu si zaslúži aj váš záhradný nábytok, aby ste ho nemuseli často meniť.

Jídelní stůl s židlemi pod pergolou

Bočné tienenie pergoly PLACEO. Zdroj: alaris.cz

Hlavným dôvodom tienenia pergoly je samozrejme spríjemnenie pobytu pod pergolou aj za horúcich slnečných dní alebo naopak za dažďa. Môžete sa tak nerušene oddávať vašim obľúbeným činnostiam a nebude vás obťažovať nepriazeň počasia.

Výhody tienenia

Firma Alaris ponúka k pergolám rôzne typy tienenia, ktoré vás nielen ochráni pred vplyvmi počasia či zvedavými pohľadmi zvonku, ale je rovnako ako pergoly PLACEO navrhnuté v modernom minimalistickom dizajne. Dokonale tak doplní vzhľad vašej pergolou zastrešenej terasy.

Ochrana pred UV žiarením

Je dôležité chrániť sa pred škodlivým UV žiarením. Predovšetkým vaše deti, ktoré sa na terase rady hrajú tak ochránite pred negatívnym pôsobením slnka.

Predĺžite životnosť záhradného nábytku

Záhradný nábytok na terase tiež neznáša slnečné žiarenie veľmi dobre a po čase môže začať blednúť alebo sa lúpať. Samozrejme to vždy závisí od materiálu, z ktorého je vyrobený a na jeho povrchovej úprave.

Ochrana proti vetru

Určite sa vám už stalo, že vám vietor rozfúkal všetky papiere, keď ste chceli pracovať na terase. Je nepríjemné zbierať ich potom po celej záhrade. Tienenie pergoly vám však môže pomôcť aj s týmto problémom.

Pergola ve stylovém dřevěném provedení.

Vytiahnutá bočná screenová roleta na pergole v štýlovom drevenom prevedení. Zdroj: alaris-pergoly.com

Regulácia tepla

Tienením je možné terasu i čiastočne uzavrieť. Zabránite minimálne nepríjemnému chladnému vetru. Ak si kúpite plynovú lampu, teplo sa vám vďaka bočnému tieneniu ľahšie udrží pod pergolou.

Ochrana proti otravnému hmyzu

Aj keď je v lete krásne, bohužiaľ lieta viac hmyzu. Tienenie vám pomôže od otravných komárov, múch, ale aj ôs alebo včiel, ktoré môžu byť nebezpečné.

S bočným tienením pergoly počasie už nikdy neprekazí vaše grilovanie. Zdroj: alaris.cz

Ochrana proti dažďu

Vďaka špeciálnej PVC látke sú bočné tieniace rolety vhodné aj ako ochrana proti dažďu. Voda po nich totiž len stečie, nedostane sa pod pergolu a rolety samé rýchlo uschnú.

Ochrana proti zvedavcom

Susedia vám už nebudú pozerať až do obývačky. Dokonca je tienenie možné vyrobiť zo špeciálnej látky, skrz ktorú je vidieť von, ale nie dovnútra.

Pohodlné diaľkové ovládanie

Čerešničkou na torte je jednoduché ovládanie pomocou diaľkového ovládača. Ak by sme povedali, že nemusíte pohnúť ani prstom, nebude to úplne pravda. Stačí však iba stlačiť tlačidlo a môžete si zatieniť pergolu, ako práve potrebujete.

Vytažené rolety na pergole

Vytiahnuté rolety na pergole a ich elegantné integrované riešenie. Zdroj: sunsystem.cz

Typy tienenia

Firma Alaris ponúka rôzne typy roliet a tienenia pre pergoly. Sú z rôznych materiálov, navrhnutých pre konkrétne potreby zákazníka.

Najčastejšie je zakrytie pergoly pomocou screenových roliet pre zatienenie pergoly alebo okien. Tieto screenové rolety možno vyrobiť z rôznych materiálov. Najlepšia je špeciálna PVC tieniaca roleta s priehľadnosťou iba zvnútra von.

Výber z farieb a dizajnov tienenia

Zároveň je možné vyberať z mnohých farieb korešpondujúcich s paletou farieb pre výrobu pergoly. Dostupné farby a viac informácií o roletách a ďalšom tienení pre pergoly nájdete na webe firmy Alaris.

Různé pozice stínících rolet 

Tieniace rolety nemusia byť na všetkých stranách pergoly, ale len tam, kde je to najviac potrebné. Zdroj: sunsystem.cz

 

Prečítajte si aj naše ďalšie zaujímavé články:

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.