Ako prebieha stavba pergoly od A po Z

Chcete svoj dom vylepšiť pergolou, vďaka ktorej si pobyt na čerstvom vzduchu budete môcť užívať pokojne aj celý rok? Naši odborníci vám pomôžu s výberom najlepšieho typu záhradnej pergoly a postarajú sa o realizáciu aj následný servis.

Začnite nezáväzným dopytom

Nezáväznú požiadavku vytvoríte ľahko. Stačí len kliknúť na tlačidlo Nezáväzný dopyt alebo vyplniť formulár na konci našich stránok. Do formulára stačí vyplniť vaše meno a priezvisko, e-mailovú adresu, telefónne číslo a miesto montáže. Do textu správy napíšte, aké máte priania. Pokojne nám povedzte svoju konkrétnu predstavu alebo len to, že uvažujete nad stavbou pergoly.

Vhodný typ a nacenenie

V čo najkratšej možnej dobe sa vám ozve pracovník nášho tímu, ktorý s vami preberie podrobnosti a ponúkne niekoľko možností, ako realizáciu riešiť. Pri každom spôsobe riešenia budú uvedené informácie, ktoré vám umožnia si urobiť konkrétnu predstavu a zvážiť všetky pre a proti. Samozrejme dostanete aj cenovú ponuku jednotlivých riešení.

Zameranie priestoru záhradnej pergoly

Ak sa vám ponúkané riešenie bude pozdávať a dohodneme sa na cene, navštívi vás náš technik, ktorý si priestor zameria a preberie s vami možnosti realizácie. Realizáciu pergoly môžete začať riešiť už v dobe výstavby domu, ale pokojne aj neskôr, teda v čase, keď dom už stojí. Zameranie pergoly netrvá dlho. Spravidla zaberie zhruba hodinu až dve. Technik vám dokáže poradiť s umiestnením pergoly, ale definitívne rozhodnutie je na vás. Stretnete sa s možnosťou kotvenia do fasády, samonosnou pergolou alebo samostatne stojacou pergolou. Dôležitý bude aj výber správneho typu zastrešenia, ktoré môže byť pevné, posuvné alebo naklápacie.

Obrázok: Samostatne stojaca pergola môže byť nielen pri dome, ale aj kdekoľvek na záhrade.

Výber zastrešenia a doplňujúcich prvkov

Naklápacie lamely patria medzi najluxusnejšie riešenie zastrešenia. Lamely je možné nechať úplne otvorené, naklonené v určitom uhle, aby pod strechu nesvietilo priame slnko, alebo zatvorené. Pod pergolou tak môžete celoročne nechať nábytok a ďalšie príslušenstvo. Strecha pergoly unesie aj veľkú vrstvu snehu. Ovládanie je riešené pomocou motora.

Technik vám podľa miesta, na ktorom má pergola stáť, navrhne možnosť inštalácie doplňujúcich prvkov. Ak sa jedná o vyvýšené veterné miesto, ponúkne vám niekoľko možností bočného krytia či zasklenia. V prípade, že sa do miesta bude celý deň opierať slnko, upozorní vás na možnosti tienenia. Zásteny môžu byť posuvné, naklápacie alebo pevné vybavené dverami. Vďaka tejto možnosti môžete pergolu využívať celoročne, alebo z nej urobiť zimnú záhradu.

Výroba a realizácia pergoly na mieru

Po zameraní sa produkt zadá do výroby. Každá pergola je originálna a vyrábaná tak, aby presne zodpovedala vašim možnostiam. Výroba trvá zhruba štyri až šesť týždňov v závislosti na sezóne.

Na výrobu sa používa extrudovaný hliník ošetrený práškovým lakovaním. Pred lakovaním sa kovový materiál očistí chemickým oplachom, ktorý povrch odmastí, odstráni z neho nečistoty a oxidačné činidlá. Práškové lakovanie sa na kovové materiály aplikuje pomocou stlačeného vzduchu. Pri striekaní laku dochádza k vzniku kladne a záporne nabitých častíc, ktoré sa vzájomne priťahujú, a preto lak drží na povrchu skutočne pevne.

Hliníková pergola je teda úplne bezúdržbová. Ak to konštrukcia vyžaduje, je možné ju čas od času opláchnuť čistou vodou bez použitia saponátov.

Hliníkovú pergolu je možné vyrobiť v celom rade farebných prevedení, ktoré vychádzajú zo vzorkovníka RAL. Rozhodnúť sa môžete aj pre realizáciu v karbónovom dizajne, ktorý sa hodí predovšetkým k moderným novostavbám. Ak je váš dom starší či tradičný, môžete uprednostniť drevený dekor, ktorý je tiež úplne bezúdržbový. Záleží len na vás, akú farbu konštrukcie a lamelového zastrešenia si vyberiete.

Obrázok: Dekor konštrukcie môže imitovať drevo.

Počas realizácie, ktorá trvá zhruba jeden deň, je možné pergolu dovybaviť ďalším príslušenstvom, medzi ktoré patrí:

  • dažďový a veterný senzor - automaticky zatvorí lamely v prípade nepriazne počasia,
  • infra vykurovanie - v zime vám pomôže vykúriť pergolu so stenami, jedná sa o nízkonákladové vykurovanie,
  • LED osvetlenie,
  • bočné roletové krytie - vyrába sa zo špeciálneho materiálu, ktorý zabráni pohľadom zvedavých susedov, no vy o výhľad neprídete,
  • zasklenie - vhodné pre celoročné využívanie záhradnej pergoly.

Príprava pre inštaláciu pergoly je vždy úplne individuálna a realizuje sa počas výroby pergoly. Vďaka pripravenému terénu môže okamžite po vyrobení dôjsť k montáži bez zbytočných časových prieťahov.

Servis a záruka

Na všetky výrobky z nášho portfólia poskytujeme predĺženú záruku na 5 rokov. Samozrejmosťou je možnosť dokúpenia a následnej inštalácie doplnkového príslušenstva. Ak počas používania pergoly zistíte, že by sa vám hodilo tienenie alebo osvetlenie, naši technici ho prídu odborne nainštalovať.

Nie je žiadny dôvod obávať sa realizácie pergoly. Vyskúšajte naše služby a uvidíte, že si už čoskoro budete užívať krásne dni pod pergolou.

 

Prečítajte si aj naše ďalšie zaujímavé články:

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.