Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Pohrajte sa s vianočnou výzdobou exteriéru. Prinášame jednoduché tipy, ako na to

Chcete si pôsobivú vianočnú atmosféru nasťahovať nielen do interiéru, ale aj exteriéru? V tom prípade venujte pozornosť pergole, vstupným dverám a drevinám, ktoré máte na záhrade. Chýbať vám pritom nesmú LED reťaze vhodné do exteriéru a prírodné materiály.

Jednoduchá vianočná výzdoba, ktorá nestojí tisíce

Aby ste za výzdobu vo vianočnom duchu neutratili zbytočne veľa peňazí, stačí pre ozdoby zájsť do prírody. Výhodou prírodnín je nielen krásny vzhľad, ale aj dlhá životnosť a predovšetkým odolnosť. Vďaka prírodnému pôvodu ľahko prečkajú nízke teploty, dážď aj sneh. Čo všetko môžete využiť na zdobenie?

 • vetvičky ihličnanov
 • vetvy a prútiky listnatých stromov
 • šišky a bukvice
 • gaštany a žalude
 • mach
 • šípky
 • sušené kvety
 • sušené pomaranče, citróny, grepy

K tomuto základu bude stačiť prikúpiť viazací drôtik, prípadne silón, korpus na veniec, tavnú pištoľ a lepiace tyčinky, mašle, plastové vianočné gule a drobné dekorácie na dozdobenie. Veľkú parádu urobí aj prírodný povrázok a vrecovina.

Na dvere rozhodne patrí vianočný veniec

Vence na dverách patria k základnej vianočnej výzdobe. Vedeli ste, že veniec a jeho kruhový tvar je spájaný so slnovratom? Symbolizovať môže dokonca aj kolobeh života. Kruh je odkazom pre večnosť a odpradávna je magickým symbolom strážiacim energiu. Ako si taký veniec vyrobiť?

 • Zaobstarajte si polystyrénový alebo slamený základ,
 • prichystajte si ihličie z jedle a smreku,
 • zožeňte si vetvičky brečtanu,
 • na zdobenie použite šišky, sušené citrusy, škoricu a červené plody.

Začnite tým, že si korpus „obalíte“ ihličím. Ihličie nepripevňujte na spodnú stranu, ktorá bude ležať na dverách. Krásne vyzerá kombinácia ihličia z rôznych ihličnanov. Ozvláštnenie prinesú lístočky brečtanu. Ihličie pripevňujte pomocou tenkého viazacieho drôtika, ideálne v zelenej farbe.

Po omotaní veniec dozdobte šiškami, citrusmi a škoricou. Začnite so zdobením najväčšími dekoráciami, teda šiškami. Následne rozmiestnite škoricu, ktorú môžete omotať prírodným povrázkom. Zvyšné miesta vyplňte sušenými citrusmi. Na záver sa vrhnite na lepenie či vpichovanie červených plodov, ktorými môžu byť napríklad šípky. Na lepenie prírodnín použite tavnú pištoľ.

Obrázok: Prírodniny hravo odolajú rozmarom počasia.

Vianočná výzdoba pergoly

Ako dodať vianočný kabátik záhradnej pergole? Stavte na girlandy a hlavne vianočné osvetlenie. Pri výbere osvetlenia do exteriéru treba myslieť na to, aby odolalo nízkym teplotám a vode. Preto vyberajte také, ktoré má bezpečnostné krytie IP44–68. Rovnako je vhodné, aby bolo vybavené časovačom. Vďaka tomu sa budú svetielka rozsvecovať a zhasínať vo vopred nastavených časových intervaloch. Tým ušetríte peniaze za elektrickú energiu.

Pre pergolu sú ako stvorené LED reťaze, ktoré môžete omotať okolo stojok, ale aj okolo strešnej konštrukcie. LED reťaz navyše môžete jednoducho vyzdobiť ihličím, ktoré ku drôtiku pripevníte napríklad vlascom alebo prírodným povrázkom. Získate tak girlandu, ktorá bude krásna cez deň, keď reťaz nebude svietiť, ale aj v noci, kedy sa rozžiari stovkami drobných svetielok.

Okrem toho môžete na stropnú časť pergoly zavesiť napríklad plastové vianočné gule či jednoduché zelené venčeky vyrobené z ihličia. Vetvičky ihličia je možné stočiť do kolieska a omotať vlascom.

Obrázok: Rozsvieťte pergolu štýlovými LED reťazami.

Okná vo vianočnom šate

Ani okná by nemali zostať bez výzdoby. Výhodou vianočnej výzdoby okien je to, že i keď ju naaranžujete zvnútra, skvele vyzerá aj zvonku. Pokiaľ nechcete nič klásť na parapet, pretože často otvárate okná, môžete ozdobiť len okenné sklá. Na zdobenie budete potrebovať stierateľnú fixku na sklo. K dostaniu je v bielej, ale aj metalickej farbe. Sklo pojmite ako maliarske plátno a namaľujte naň vianočné motívy. Zvoliť môžete napríklad zasneženú dedinku s kopcami, stromčekmi a kostolíkmi. Decentnejšie bude vyzerať zdobenie vianočnými vločkami rôznych veľkostí.

Ak máte na parapete dostatok miesta a nebude vám jeho zdobenie robiť problémy pri vetraní, môžete si vianočnú dedinku preniesť sem. Parapet pokryte hrubou vrstvou vaty. Do nej schovajte podstavce pre kostolík či domčeky. Nezabudnite ani na malé vianočné stromčeky či darčeky.


Obrázok: Nepodceňujte vianočnú výzdobu okien.

Duch Vianoc na záhrade

Príjemnú vianočnú atmosféru môžete vdýchnuť celej svojej záhrade. Rovnako ako pri pergole, ani tu by nemalo chýbať vonkajšie LED osvetlenie. Môžete ním omotať kmene listnatých stromov alebo ho viesť v ich korunách. LED reťaze budú krásne vyzerať aj na kroch. Vetvy stromov a kríkov ozdobte plastovými vianočnými guľami alebo sušenými citrusmi. Pomocou drôtika na ne môžete pripevniť aj farebné mašle. Mašľami môžete ozdobiť tiež kmene stromov.

Obrázok: Vianočné zdobenie vonkajších stromčekov nepredstavujú len svetielka.

Extra tipy pre štýlové vianočné dekorácie do interiéru

Ak hľadáte štýlovú vianočnú výzdobu vášho domova, nemal by vašej pozornosti uniknúť e-shop Elmina, na ktorom nájdete ozdoby na stromček, doplnky pre vianočné stolovanie, ale aj originálne vianočné dekorácie, ktoré spĺňajú trendy tohtoročných Vianoc. V ponuke nájdete tiež skvostné dizajnové ozdoby a doplnky poprednej svetovej značky dizajnových produktov Rivièra Maison.

Nechajte vianočnou atmosférou rozžiariť nielen interiér, ale aj exteriér. Každý pohľad z okna na vianočne ladenú záhradu vás zahreje na duši.