Jednoduché nápady, ako si urobiť valentínsku výzdobu exteriéru

Vianoce oficiálne skončili, a tak je na programe dňa odložiť vianočnú výzdobu. Lenže exteriér bez nej bude vyzerať trošku smutne, nemyslíte? Našťastie je pred nami Valentín, sviatok zamilovaných, ktorý priamo vyzýva na ďalšie skrášlenie záhrady, pergoly, kvetináčov, okien a dverí. Romantickú výzdobu si môžete užívať aj po skončení Valentína a následne plynule prejsť na jarnú výzdobu.

Vonkajšie vence tisíckrát inak - tentoraz zamilovane

Vonkajšie vence sú vďačnou dekoráciou, ktorá môže mať nekonečne veľa podôb. Svoje uplatnenie nájdu celoročne. Na Valentína sa, samozrejme, hodí veniec v tvare srdca, ktorý bude zdobiť dvere, ale nič vám nebráni v tom, použiť tradičný okrúhly korpus, z ktorého bude sálať láska. Ako na to?

Valentínsky veniec na dvere z brezového prútia

Na výrobu vonkajších dekorácií sa najčastejšie používajú prírodniny. Ich obstaranie vás nič nestojí a dokážete s nimi doslova zázraky. Obľúbené je brezové prútie. Ohybné vetvičky sú bez lístia, takže nemusíte strácať čas s ich otrhávaním.

Z brezy odstrihnite dostatočné množstvo vetvičiek. Keď ich zovriete v dlani, zväzok by mal mať v priemere cca 5 cm. Čím menej vetvičiek odstrihnete, tým užší veniec bude. Lepšie sa vám bude pracovať s vetvičkami s rovnakou dĺžkou, ale poradíte si aj s rôzne dlhými vetvičkami.

Nachystajte si drôt, z ktorého vytvarujte srdce. Okolo neho následne obtočte vetvičky. Vďaka ich ohybnosti to nebude problém. Ak kratšie časti niekde vyčnievajú, jednoducho ich ku korpusu pripevnite pomocou drôtika. Srdiečko môžete nechať len tak, alebo ho ozdobiť napríklad vetvičkami buxusu. Následne stačí pripevniť očko na zavesenie valentínskeho venca na dvere.


Obrázok: Srdce z brezových vetvičiek.

Romantický veniec z vlčieho maku

Výhodou kvetov vlčieho maku je ich farba. Červená je farbou lásky, takže sa perfektne hodí na Valentína. Samotné kvety zase odkazujú k letu a teplejším mesiacom, takže môžete veniec na dverách nechať napríklad až do leta.

V zime by ste na vlčie maky narazili len ťažko a vzhľadom na to, že po odtrhnutí rýchlo vädnú, dlho by vám nevydržali. Preto sa vydajte do kvetinárstva a kúpte si umelé vlčie maky. V ponuke sú tak vierohodné napodobeniny, že sú na nerozoznanie od živých kvetov.

Akonáhle zoženiete dostatočné množstvo kvetov, stačí ich pomocou zeleného viazacieho drôtika pripevniť jeden vedľa druhého na okrúhly korpus. Ideálny korpus bude slamený či prútený.


Obrázok: Veniec z vlčieho maku.

Valentínske girlandy z kvetín a ihličia na pergoly

Pergolu vyzdobte nežnými girlandami. Môžete ich natiahnuť medzi stojky pri strešnej časti pergoly, alebo nimi stojky obtočiť. Girlandy je možné vyrobiť z celého radu materiálov. Najdostupnejšie bude zrejme ihličie. Hoci je spájané skôr s Vianocami, hodí sa aj na Valentína. V podstate môže vaše kvetináče či pergoly krášliť až do jari. Stačí ho len vhodne ozdobiť.

Girlanda z ihličia

Pripravte si silnejší povraz, na ktorý budete pomocou viazacieho drôtika pripevňovať vetvičky. Akonáhle sa z povrazu stane hustá girlanda, ozdobte ju napríklad papierovými srdiečkami alebo plastovými kvetmi (najlepšie budú vyzerať ruže). Pridať môžete aj šípky. Do girlandy je možné vpliesť aj tenkú LED reťaz, ktorá jej po rozsvietení dodá luxusný ligot.


Obrázok: Girlandu z ihličia vyzdobte podľa typu udalosti.

Kvetinová girlanda

Na valentínsku výzdobu exteriéru v podobe kvetinovej girlandy budete potrebovať tenší povrázok a množstvo umelých kvetín, ktoré môžete skombinovať aj so sušenými kvetinami a ďalšími prírodninami. Všetky kvety a prírodniny pripevnite na povraz pomocou viazacieho drôtika. Krásne budú vyzerať ruže a margaréty spoločne so sušenými trávami, slamienkami a napríklad nevestiným závojom. Pridať môžete vetvičky buxusu alebo šípky. Všetko laďte do ružových a červených tónov.


Obrázok: Girlanda z umelých a sušených kvetov.

Okná, z ktorých srší láska

Valentínsku výzdobu si zaslúžia aj okná. Nezáleží pritom, či ide o klasické, alebo veľké francúzske. Jednoduchá romantická výzdoba si nájde miesto všade.

Okná môžete vyzdobiť napríklad tým, že na nich zavesíte srdiečka vyrobené z prírodnín. Zoženiete ich prakticky v akomkoľvek obchode s dekoráciami.


Obrázok: Jednoduché prírodné srdiečka.

Šité srdiečka

Ak si potrpíte na ručnú výrobu, závesné srdiečka si ušite. Záleží len na vás, či použijete šijací stroj, alebo sa vrhnete do ručného šitia. Najlepším materiálom bude 100% bavlna, ktorá dobre drží tvar a pri šití sa „nekrúti“. Z papiera si vytvorte šablónu, ktorú 2-krát obkreslite na látku. Pri vystrihovaní si nechajte cca 0,5 cm na švy. Látky k sebe zošívajte lícovou stranou. Nezabudnite si nechať drobný otvor, ktorým látku pretiahnete na lícovú stranu. Týmto otvorom dovnútra dostanete aj výplň. Ako výplň dobre poslúži obyčajná vata alebo na drobno rozstrihané staré oblečenie. Srdiečko môžete ozdobiť gombíkmi, korálkami alebo farebnými stehmi.


Obrázok: Srdiečka ušité z látky.

Srdiečka z papiera

Jednoduchšie ako šitie pre vás môže byť výroba girlandy z papierových srdiečok. Stačí si vyrobiť šablónu srdca, podľa ktorej si nakreslíte toľko srdiečok, koľko len chcete. Po vystrihnutí urobte pomocou dierovačky do srdiečok dierky, ktorými pretiahnete tenký povrázok. Girlandu potom môžete zavesiť na okno alebo nad dvernú zárubňu.


Obrázok: Papierová srdiečková girlanda.

Valentínska výzdoba exteriéru nie je nič ťažké. Vďaka našim návodom a radám ju zvládnete raz dva.

 

ZISTIŤ CENU

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.