Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Ako využiť pergolu aj v chladnejších dňoch? Zaobstarajte si kúrenie do pergoly a osvetlenie

Predĺžte si dobu, ktorú môžete tráviť na vašej záhrade alebo terase. S výkonným infražiaričom a osvetlením si budete užívať posedenie s rodinou alebo priateľmi, aj keď na scénu nastúpia chladnejšie mesiace a ortuť teplomera výraznejšie poklesne. Aké možnosti osvetlenia a vykurovania pergoly sa ponúkajú?

Čo využiť k efektívnemu vyhrievaniu priestoru pod pergolou?

Stávkou na istotu sú vonkajšie ohrievače do pergoly, ktoré sa všeobecne delia na tri typy:

  • ohrievače na elektrický prúd
  • infražiariče
  • ohrievače fungujúce na princípe spaľovania horľavých plynov alebo nafty

Plynové ohrievače

Tieto ohrievače fungujú na princípe ohrievania vzduchu, ktorý prúdi okolo horáka. Ako palivo sa spravidla používa propán bután. Plynové ohrievače často bývajú vybavené regulátorom, pomocou ktorého si môžete nastaviť teplotu podľa svojich potrieb.

Elektrické ohrievače

Elektrické ohrievače k ohrievaniu vzduchu využívajú elektrickú vykurovaciu špirálu alebo vykurovací článok. Aby dokázali ohrievať vzduch, je nevyhnutné ich zapojiť do elektrickej siete (v blízkosti pergoly teda musíte mať elektrickú zásuvku).

Prednosťou tohto variantu vykurovania pergoly je prakticky nulová nutnosť údržby. Ich prevádzka je však pomerne náročná na spotrebu elektrickej energie.

Infravykurovanie do pergoly

Skvelým variantom vykurovania pergoly sú infražiariče. Fungujú na princípe priameho ohrievania osôb a predmetov, od ktorých sa následne sekundárne ohrieva aj okolitý vzduch. Vďaka tomu sa minimalizujú tepelné straty. Ľahko si tiež môžete nastaviť smer vyžarovania. Rovnako ako elektrické ohrievače, aj infražiariče vyžadujú pripojenie do elektrickej zásuvky.


Vhodný ohrievač vám pod pergolou poskytne potrebný komfort.

Nezabudnite na osvetlenie

S nadchádzajúcim jesenným a zimným obdobím sa bude čím ďalej skôr stmievať. Preto treba myslieť aj na komfort týkajúci sa osvetlenia pod pergolou. Najobľúbenejším typom osvetlenia je v prípade pergol PLACEO také, ktoré možno umiestniť na extrudované lamely alebo na priečny a pozdĺžny nosník pergol.

Pri takomto LED osvetlení si môžete zvoliť požadovanú farbu (biele alebo farebné). Zároveň si pomocou diaľkového ovládača môžete regulovať intenzitu osvetlenia. V prípade farebného osvetlenia si môžete zvoliť i konkrétny odtieň.

Pokiaľ chcete podčiarknuť celkovú romantickú a útulnú atmosféru pod prístreškom, môžete priestor doplniť sviečkami v najrôznejších veľkostiach. Veľkej obľube sa tešia aj rozmanité svetelné reťaze, ktoré pomôžu dotvoriť čarovnú atmosféru.

NÁŠ TIP: Vybudujte si vonkajšiu kuchyňu

Bioklimatické pergoly doslova nabádajú k pohodovému posedeniu s rodinou alebo priateľmi pri dobrom jedle a pití. Inšpirujte sa, vytvorte si pod pergolou vonkajšiu kuchyňu a pustite sa do grilovania a prípravy najrôznejších pochúťok aj v zime. Pod pergolu môžete umiestniť napríklad prenosné ohnisko, gril alebo záhradný krb. Pomôžu vám s prípravou pokrmov, a zároveň zvýšia teplotu vo vnútri priestoru.

S príchodom jesene a zimy sa pritom môžete pustiť do prípravy najrôznejších pokrmov za využitia sezónnych surovín, ktoré v letných mesiacoch nie sú tak dostupné. Skúste si ugrilovať napríklad tekvicu, červenú repu alebo dokonca jedlé gaštany.


Grilovať môžete aj v chladnejšom počasí.

Posedenie pod pergolou nemusíte využívať len v krátkom letnom období. Ak investujete do kvalitného ohrievača a osvetlenia, budete si môcť naplno užívať chvíle pohody oveľa dlhšiu dobu