Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Prehlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Keď plastové okná a hliníková pergola spolu ladia

Rozhodli ste sa zaobstarať si hliníkovú pergolu, ale máte obavu, že nebude ladiť s vašimi plastovými oknami? Nevešajte hlavu, hliníkovú pergolu môžete kúpiť v rôznych farbách, alebo plastové okná vybaviť vonkajšou tieniacou technikou, ktorá bude ladiť s pergolou. Aké možnosti sa vám ponúkajú?

Hliníková konštrukcia pergoly môže mať rôzne farebné prevedenia.

Obrázok: Hliníková konštrukcia pergoly môže mať rôzne farebné prevedenia.

Čarujte s farbami

Hliníkové bioklimatické pergoly patria medzi najmodernejšie prístrešky, ktoré môžete na trhu zohnať. Ako už názov napovedá, konštrukcia je tvorená z hliníka, ktorý sa pýši nízkou hmotnosťou a vysokou odolnosťou. Okrem toho nevyžaduje žiadnu údržbu. Nemusíte ho každý rok natierať alebo obrusovať a impregnovať ako drevo. Hlavnou devízou bioklimatických pergol sú naklápacie strešné lamely, ktorých sklon si môžete upraviť na základe poveternostných podmienok či podľa toho, ako veľmi svieti slnko. Ovládanie je pritom jednoduché. Vystačíte si s diaľkovým ovládačom a o ostatné sa postará motorový pohon.

Mnoho používateľov váha, či im moderná hliníková pergola bude ladiť s plastovými oknami, ktoré môžu v porovnaní s elegantnou hliníkovou pergolou pôsobiť lacno. Len málokto by chcel vymeniť okná na celom dome len preto, aby ladili s pergolou. Výrobcovia hliníkových pergol našťastie mysleli aj na dizajn, preto je možné kúpiť si hliníkovú pergolu v akejkoľvek farbe, aby ladila s oknami, dverami alebo napríklad fasádou.

S bielymi oknami bude ladiť hliníková pergola v bielej farbe.

Obrázok: S bielymi oknami bude ladiť hliníková pergola v bielej farbe.

Vďaka práškovému lakovaniu podľa RAL vzorkovníka si môžete vybrať pergolu s takou farbou konštrukcie, ktorá bude ladiť s vašimi oknami. Máte okná s dreveným dekorom? Aj hliníková pergola môže vyzerať ako drevená. Drevený dekor na hliníkovej kostre so sebou nesie celý rad výhod:

  • vyzerá prírodne
  • nevyžaduje žiadnu starostlivosť
  • nepodlieha zubu času

V prípade, že plánujete výmenu drevených alebo plastových okien, rozhodnite sa pre také farebné prevedenie, ktoré bude ladiť s vašou pergolou. Aj výrobcovia okien sa snažia zákazníkom vyjsť maximálne v ústrety, preto ponúkajú plastové okná v obrovskej farebnej škále, vrátane šedej či antracitovej farby, ktoré s hliníkovou pergolou perfektne ladia.

Tieniaca technika, ktorá zjednotí dizajn celého domu

Ďalšou možnosťou, ako zladiť plastové okná s hliníkovou pergolou, je tieniaca technika. Svoje okná môžete doplniť o vonkajšie hliníkové žalúzie či rolety. Aj žalúzie či rolety z hliníka môžete zakúpiť v celej škále farieb. Stačí si len vybrať takú, ktorá bude korešpondovať s farbou vašej pergoly. Vonkajšie tienenie je nielen ideálnym zjednocujúcim prvkom, ale ponúka aj ďalšie výhody. Aké to sú?

Hliníkové žalúzie

Hliníkové vonkajšie žalúzie dodajú vašej fasáde moderný vzhľad a navyše dokážu efektívne regulovať prechod slnečných lúčov. Vďaka tomu doma udržujú optimálnu svetelnú i tepelnú pohodu. Na rozdiel od roliet si môžete lamely naklopiť tak, aby prepúšťali ideálnu hladinu svetla. Na ovládanie vonkajších žalúzií môžete využiť buď elektromotor, alebo ručnú kľuku. Vonkajšie žalúzie je možné napojiť na senzor počasia, ktorý polohu žalúzií upraví automaticky na základe poveternostných podmienok.

Zjednocujúcim prvkom sa môžu stať vonkajšie žalúzie.

Obrázok: Zjednocujúcim prvkom sa môžu stať vonkajšie žalúzie.

Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety dokážu efektívne vyriešiť problémy s prehrievaním interiéru a únikom tepla cez veľké sklenené plochy. Okrem toho zamedzia nežiadúcim pohľadom zvedavých susedov a sú aj bezpečnostným prvkom, ktorý váš domov ochráni pred zlodejmi. Vonkajšie rolety môžete inštalovať aj dodatočne, takže sa môžu stať perfektným zjednocujúcim prvkom medzi vašimi oknami a pergolou. Ovládanie je ručné alebo automatické pomocou diaľkového ovládača či vnútorného spínača.

Slnolamy

Ďalším tieniacim prvkom, ktorý vašej fasáde dodá šmrnc a zároveň bude ladiť s charakterom bioklimatickej pergoly, sú slnolamy. Predtým ich bolo vídať predovšetkým na verejných administratívnych budovách, dnes ich architekti využívajú aj na rodinných domoch, kde plnia tieniacu a zároveň estetickú funkciu.

Slnolamy sú tvorené lamelami, ktoré môžu byť buď pevné, alebo pohyblivé. Lamely a slnolamy sú elegantným opakujúcim sa prvkom, ktorým sa pýši aj bioklimatická pergola. O tom, že spolu tieto dve architektonické zložky budú ladiť, nie je žiadnych pochýb. Slnolamy sú dostupné v zvislom čiže vertikálnom, ale aj vodorovnom vyhotovení. Sú efektívnou protislnečnou clonou, ktorá sa inštaluje na presklené fasády, okná alebo svetlíky.

Zladenie plastových okien s modernou bioklimatickou pergolou je jednoduché. Stačí si len vybrať, ktorému riešeniu dáte prednosť